EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
HALK MECLİSİ TOPLANIYOR

HALK MECLİSİ TOPLANIYOR

Editör 2019-07-23 GÜNCEL HABER

Değişik sınıf, katman, inanç, politik düşünce ve yapılanmanın içinde yer aldığı bir örgütlenme biçimi olan ‘’halk meclisi’’ kuruluyor
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim vaatlerinde dile getirdiği ve halk tarafından büyük beğeni gören ‘’Halk Meclisi Projesinin’’ işlevini şu sözlerle açıklamıştı: ‘’ İlçemizi ilgilendiren önemli kararlar, öncelikle Halk Meclislerine gelecek, Halk Meclisinde tartışılacak, alınan kararlar, buradan çıkan sonuçlar, Burhaniye Belediyesi’ne aktarılacak ve kararlar bu şekilde alınacaktır. Söz, yetki ve karar Burhaniye Halkının olacaktır. Burhaniye’mizi halkımızla birlikte ‘’ortak akılla’’ yöneteceğiz’’.
Vaatlerini hızla gerçekleştirmeye başlayan Başkan Deveciler, 04.07.2019 tarihinde Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider’i, Burhaniye Belediyesince kurulacak olan Halk Meclisinin iş ve işlemlerini yürütmek üzere görevlendirdi ve çalışmalara başlandı.3 Ağustos Cumartesi günü saat 15.00’de Reha Yurdakul salonunda gerçekleştirilecek olan ilk toplantıya; sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları, siyasal parti temsilcileri, sendikalar, dernekler, gençlik temsilcileri ve halk davet ediliyor.
Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider : ‘’Halkın istek ve ihtiyaçlarının tespiti Burhaniye genelinde önemli sorunların tespiti ve çözüm yollarının araştırması için Halk Meclisleri çok önemlidir’’ dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...