10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
HAVRAN'A DESTEK

HAVRAN'A DESTEK

misi 2023-10-05 GÜNCEL HABER

HAVRAN'A DESTEK

GMKA İLE HAVRAN SU SPORLARI VE KARAVAN KAMPI PROJE SÖZLEŞMESİNİ İMZALANDI

Havran Belediyesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 7.000.000 TL hibe desteği almaya hak kazandı. Belediye Başkanı Emin Ersoy "Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı" projemizin sözleşmesini bugün imzaladı

Hibe sözleşmesini Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman ile Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy imzaladılar. İmza törenine proje ortağı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı, Edremit Ticaret Odası adına da Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin katıldılar.

Belediye Başkanı Emin Ersoy; "Sadece Havran'ı değil tüm Balıkesir'i yakından ilgilendiren bu proje, Balıkesir Turizm Destinasyonuna alternatif turizm seçenekleri kazandıracak ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunacak. Su sporları merkezi, Doğa oteli, Karavan kampı, Çadır kamp alanı ve rekreasyon düzenlemeleri ile benzersiz bir spor turizmi alanını Havranımıza kazandırıyoruz. Yelken, kürek, kano ve triatlon müsabakaları, doğa yürüyüşleri, at safarileri, havran mutfağı, yöresel ürün satış reyonları, sakin ve huzurlu bir tatil ortamı, olta balıkçılığı yarışmaları, kültürel ve sanatsal atölyeler ile zengin bir turizm değerini insanlarımıza sunacağız.

Projeye desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz'a, Edremit Ticaret Odası Başkanı Sayın Ahmet Çetin'e ve emeği geçen personellerime teşekkür ediyorum. Havran’ımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...