10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
İMAR RANT HIRSIZLARI

İMAR RANT HIRSIZLARI

misi 2024-05-10 SÜRMANŞET

İMAR RANT HIRSIZLARI

Edremit ve çevresinde “Yerinizi İmara açalım” diyerek vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen şebekenin yıllardır yol bulduğu dosyalara kaldığı yerden devam ediyoruz…
Son yıllarda lüks araçlar, evler, triplekslerin sahiplenme sayılarında artış yaşayan İmar vurguncuları, haksız yere 1/5000’lik imar planına dahil olan vatandaşların yerlerini sözde “iş takipçiliği” adı altında Noter sözleşmesi, protokol ve senet alarak vurgun yaptıkları iddiaları gündemdeki yerini koruyor! Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden fotoğraf paylaşıp, Edremit’te siyasi parti ilçe başkanlarıyla poz verip nüfuz ticareti yaptığı ileri sürülen ve şebekenin lideri olarak Gösterilen Aylin Kahraman’ın kamuoyunda “sütten çıkmış ak kaşık” gibi gösterilmeye çalışılmasına “Reste rest” karşılık verildi!

Reste Rest…
İmar vurgunculuğu yapan ekibin içinde bulunan Avukatlar, eski Siyasetçiler, Çevre Şehircilik emeklileri, Büyükşehir Belediyesi bağlantıları, köstebekleri ve yaratılan onlarca mağdurun adliyelere yansıyan şikayetleri aydınlatılacakları günü bekliyor. Masum vatandaşların imar beklentilerini istismar ederek ranta çeviren organize şebekenin, adli süreç içinde yargıya hesap vermeleri bekleniyor!

İmar Vurguncularının Organize işleri!

Edremit merkezli İmar Dolandırıcılarının yol bulma işleri tüm hızıyla yol alırken lüks yaşam, lüks araçlar boy göstermeye başlıyor. Milyonluk araçlara binmeye başlayan siyasi destekçileri ve milyonluk yatları almak için pazarlıklar yaptıkları dillerde dolaşmaya başlarken, Edremit Belediyesinden iş birliği yaptıkları ve İmar konusunda bilgi sızdıran M.C ve G.Ö adlı kişilerle yürütülen süreç Balıkesir Çevre Şehircilik ve Büyükşehir’in adını kullanarak fotoğraf paylaşmaya kadar uzanıyor. Büyükşehir’in 6.katından fotoğraf paylaşan İmar Baronesi Aylin Kahraman’a siyasi olarak R.E ve İ.O adlı kişilerin destek verdiği iddiaları ayyuka çıkıyor! İmar rant vurgununda Balıkesir ayağında O.D, S.Ö, İ.Ç, T.K, K.H, A.U,S.A, ve S.S adlı kişilerin isimleri geçiyor.

PARAYI NEREDEN BULDUNUZ?

İmar vurguncularının MASAK araştırma raporları ve fiziki gözlemlerle mal varlıklarının ortaya çıkması beklenirken, içlerinde bulunan köstebeklerin kendilerini nasıl sattığına kadar herşeyin ortaya çıkması ve noterden yapılan sözleşmeler için kesilen faturaların incelenmesi isteniyor. Haksız mal edinme ve imara açılacak yerlerden istenen payların ve nereleri imara açtıklarının, nerelere kat artışları sağladıklarının ve nerelerde imar yoğunluk artışları yaptırdıklarının soruşturma sonucunda netlik kazanması bekleniyor.

Haber araştırması devam ediyor….

Özel haber: Doğan Doğan/Edremit

#imarvurguncuları #edremit #rant #aylinkahraman #imaroyunları #katartışları #yoğunlukartışları #büyükşehirbelediyesi #edremitbelediyesi #balıkesirkom #içişleribakanlığı #adaletbakanlığı #balıkesirvaliliği #egm

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...