10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
İMAR VURGUNCULARI!

İMAR VURGUNCULARI!

misi 2024-05-06 SÜRMANŞET

İMAR VURGUNCULARI!

"YERİNİZİ İMARA AÇACAĞIZ DİYEREK", ZATEN 1/5000 'DE İMAR DÜZENLEMESİNE AÇILACAK YER SAHİPLERİNİ DOLANDIRIP PARALARINI ALIYORLAR!

Edremit Körfezinde rant peşinde olan, kat artışı, yoğunluk, imarsız yerlerin imara açılması için çalışan şebekede kimler var? Kimlerle sözleşme yapmışlar? İmar planları gizli yürütülürken, imara açılacak yerleri bildiklerini söyleyip milyonlarca lira tokatlayan ekibin sarmal gibi her tarafı sardığı ve elde ettikleri menfaat ile lüks yaşam sürmeye başladıkları gözlemlendi.

Edremit’te son yılların görülmemiş İmar Rant hırsızlarının dosyasını açıyoruz! Ses Haber ekibinin uzan zamandır çalıştığı, belgelerini topladığı “VURGUN” dosyasının dolandırıcılık boyutunda ilerlediği ileri sürüldü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 1/5000’lik imar revizyon planlarını ele geçiren şebekenin, doğal süreçte imara girecek yer sahiplerini bularak “yerinizi imara açalım” teklifinde bulundukları ve yaptıkları sözleşmelerle masum vatandaşları borçlandırarak ellerinden senet aldıkları, noterden Avukat eşliğinde sözleşme yaptırarak haksız kazanç elde etmek için organize çalıştıkları ortaya çıktı! Edremit Merkezli şebekenin kendilerine siyasi imtiyaz tanımak adına iktidara yakın partilerde yönetim kadrosundan yandaşlar bularak komisyon karşılığı yanlarında gösterdikleri iddia edildi.

TAM KADRO ÇALIŞIYORLAR!

Edremit Merkezli “İmar” rantçılarının ele geçirdikleri İmar plan taslaklarında, imara açılacak yerlerin kimlere ait olduğunu belirleyip çalışmalara başlıyorlar. İmar düzenlemesinden haberi olmayan ve nerelerin imara açılacağını bilmeyen masum vatandaşlar, yerlerinin imara açılacağına sevinirken, zaten imara açılacak bölgeleri dışarı sızdıran Haritacıların iş birliği içinde olduğu kişiler yaptıkları sözleşmelerle vatandaşı borçlandırıp, ellerinden senet alıyorlar. Ekibin bir parçası olan Bazı Avukatlarda, vatandaşa hukuki baskı ve sözleşmeye uyması konusunda telkinde bulunurken yüzbinlerce lira milyonluk servetlere dönüşen çark işlemeye başladığı ileri sürülüyor.


SAHTE EVRAK DÜZENLEYİP SAHTE İMZA BİLE ATMIŞLAR!
Edremit’te İmar Baronesi olarak ünlenen Aylin Kahraman adlı emlakçı, İmara açılacak yerlerin pazarlamasında ve iş takipçiliği konusunda işi noterden sözleşme yapmaya kadar ilerletiyor. Yer sahipleriyle yaptığı protokoller, sözleşmeler sonrasında yüksek bedeller talep eden İmar cambazı Baronesin gözünü para hırsı bürüyünce sözleşmelere müdahale etmeye, parasını vermeyenleri mahkemeye vermeye ve bazı sözleşmelerde madde değişliğine giderek sahtecilik yapmaya başladığı, Mustafa Gülenç yerine noterden evrak imza bile attığı iddia edildi.

İŞ BİRLİĞİ YAPTIĞI KİŞİLER VAR!

Edremit merkezli İmar Dolandırıcılarının yol bulma işleri tüm hızıyla yol alırken lüks yaşam, lüks araçlar boy göstermeye başlıyor. Milyonluk araçlara binmeye başlayan siyasi destekçileri ve milyonluk yatları almak için pazarlıklar yaptıkları dillerde dolaşmaya başlarken, Edremit Belediyesinden iş birliği yaptıkları ve İmar konusunda bilgi sızdıran M.C ve G.Ö adlı kişilerle yürütülen süreç Balıkesir Çevre Şehircilik ve Büyükşehir’in adını kullanarak fotoğraf paylaşmaya kadar uzanıyor. Büyükşehir’in 6.katından fotoğraf paylaşan İmar Baronesi Aylin Kahraman’a siyasi olarak R.E ve İ.O adlı kişilerin destek verdiği iddiaları ayyuka çıkıyor! İmar rant vurgununda Balıkesir ayağında O.D, S.Ö, İ.Ç, T.K, K.H, A.U,S.A, ve S.S adlı kişilerin isimleri geçiyor.

Vatandaşı mahkemeye bile veriyor!

İmar Baronesi Aylin Kahraman’ın gözünü para hırsı öyle bir sarıyor ki, sözleşmeyi iptal etmek isteyen ve senetleri ödemek istemeyenleri mahkemeye bile veriyor. Edremit Asliye Hukuk mahkemesinde yansıyan bir dosyada, “ Edremit-Zeytinli 1776 Ada 10 Parseldeki taşınmazın vekaletnameyi düzenlenmiş, 19.01.2017 tarihli protokoldeki 300.000.TL lik miktar; davalı yanın müvekkili aldatmaya dönük tanık beyanlarıyla da tespit olunacak beyanları(burasını sadece ben yapabilirim seklinde) nedeniyle müvekkilin çaresizlik haliyle, müvekkilin iradesinin fesada uğratılarak kabul edilmek zorunda kalınmış bir miktardır. Çaresiz şekilde kalan müvekkil ve oğlu Hasan Gülenç’in belediyedeki harici araştırmaları konusunda yetkin ve dosyada tanık olan 2 harita mühendisi ve 1 Şehir plancısı olan kişilerin” TASINMAZA ILISKIN GEREKLI ENCÜMEN KARARLARININ, IMAR DOSYALARININ EDREMIT BELEDIYESINDE BULUNMADIGI “BILGILERI KARSISINDA YÜKSEK OLAN BU BEDELI IÇEREN SÖZLESME EKI PROTOKOLÜ KABUL ETMEK ZORUNDA KALMISTIR.29.03.2017 tarihli 100.000.TL lik anlaşma dönemine kadar Belediyede 1776/10 parsel (sonradan1776/13 ) deki taşınmaza ilişkin “GEREKLI ENCÜMEN KARARLARININ, IMAR DOSYALARININ EDREMIT BELEDIYESINDE BULUNMADIĞINI” ögrenen müvekkil 2.Protokolü de davalının yanıltıcı bilgi vermesi ve taşınmazı hakkında Parselasyona ilişkin hiçbir tasarrufta bulunamamanın verdiği çaresizlikle imzalamıştır.
Ancak; Protokol alacağının teminatı olarak müvekkilce düzenlendiği protokolün 3.maddesinde ve senet metninden anlaşılan bononun ödeme tarihi yine 29.03.2017 tarihli protokolün 3.maddesinde “….Aylin KAHRAMAN YUKARIDA BELIRTILEN SARTLAR
DAHILINDE TAPULARI TESLIM ETMEDIGI TAKDIRDE BU ANLASMADAN VE BU ANLASMAYA DAYANARAK DÜZENLENEN SENETTEN HERHANGI BIR ALACAK TALEP ETMEYECEKTIR.TAPU DAIRESINDEN ARSA TAPULARI ÇIKTIGI TARIHTEN ITIBAREN TEMINAT SENEDI GERÇEK SENEDE DÖNÖNÜSMÜS OLUP,15 GÜN IÇINDE AYLIN KAHRAMAN’A ÖDENECEKTIR.” Kaydı
bulunduğundan; geçersiz ve akabinde sahte noter evrakıyla işlem yapan davalının IPTAL EDILEN ilk encümen kararı HARIÇ, SONRASINDAKI IS VE ISLEMLER DE KATKISI VE YETKISI OLMADIGINDAN VE DOSYA ÖDEMELERINI DE BIZZAT MÜVEKKIL
YAPTIGINDAN ALACAK TALEP HAKKI YASAL DEGILDIR. Müvekkilde mevcut 04.11.2019 noter onaylı örneğinde 1776 Ada 10 Parsel 13.798.99.M2 Bilgisi mevcut iken; Tensip zaptıyla tarafımıza gönderilen SURETTE ISE 1776 Ada 13 Parsel olarak yazılmış/değiştirilmiş alanı ise 13.795.73.m2 olarak değiştirilmiştir. Noter İşlem Tarihi olan 19.01.2017 tarihinde taşınmaz 1776 Ada 10 Parsel olarak kayıtlıdır.19.01.2017 Tarihinde 1776 Ada 13 parsel GERÇEKTE YOKTUR. Noter Evrakı GERÇEGE UYGUN
DEGILDIR. ilgili evrak nedeniyle davalı hakkında SAHTE /DEGISTIRILMIS EVRAK Tanzimi nedeniyle SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAKTIR” şeklinde açıklama yapılmış olduğu belirtildi.

Şehir Plancısı Nevin Sayman yaşanan İmar oyunlarına tepki göstermişti!


Edremit Körfezinde Büyükşehir tarafından bitirilen ve Mecliste görüşülmeye başlanan 1/5000 Nazım İmar Planları bazıları için rant kapısı oldu!
Ses haber ekibinin İmar Rant oyunları konusundan ilk yaptığı bilgilendirme haberine açıklama yapan şimdiki Edremit Belediye Meclis üyesi Şehir Plancısı Nevin Sayman, “ Bu sözler yenilir, yutulur değil. Sayman, “Bu arsızlar, arsızlıklarını meziyet olarak gördükleri için arsız arsız insan içinde dolanmaktan da utanmıyorlar. Ar damarları çatlamış diyeceğim ama ar damarları da yok. İşin çivisi çıkmış çivisi....” dedi.
Edremit Bölgesinde adeta şebeke olan İmar Rant Hırsızlarının Balıkesir bağlantılarıyla beraber, durumdan haberi olmayan vatandaşların yerlerini “imara sokacağız. Bedeli bu kadar” gibi hayali sözlerle kandırıp sözleşme bile imzalattıkları ileri sürülüyordu. Aylardır gündemde olan konuya açıklık getiren Şehir Plancısı Nevin Sayman, “ 1/5000 Nazım İmar Planlarında imara girecek olan alanların sınırları belli olmasına rağmen, kapı kapı dolaşarak, oldukça yüklü paralar talep ederek, imarın içinde olmasına rağmen, imarda değilmiş gibi, sanki kendi becerileriyle insanların arazilerini imar içine alıyorlarmış havası estiren bir rant grubu oluşmuş, vatandaşı kandırıyor. Büyükşehir belediyesinin bir an önce 5000'likleri bitirmesi lazım. Bu iş uzadıkça emek harcamadan haksız yere trilyonlar kazanmaya devam edecek bu grup. Vatandaş zaten 1/5000, 1/1000 nedir bilmiyor. Kolaylıkla kandırılıp haksız kazanç elde ediliyor. Artık Büyükşehir Belediyesinin bu duruma dur demesi gerekiyor. Çünkü Büyükşehir Belediyesini de zan altında bırakıyor bu durum. Bu arada bu arsızların kim olduklarını da gayet iyi biliyorum. Ama bu arsızlar, arsızlıklarını meziyet olarak gördükleri için arsız arsız insan içinde dolanmaktan da utanmıyorlar. Ar damarları çatlamış diyeceğim ama ar damarları da yok. İşin çivisi çıkmış çivisi” dedi.

Özel Haber: Doğan Doğan /Edremit

#edremit #imarrantı #aylinkahraman #imarbaronesi #sahtebelge #balıkesirbüyükşehir #edremitbelediyesi #imarçetesi
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...