Banner Reklamı
Jandarma Meşe ve Kayın Ağaçlarını Kesenlerin Peşinde!

Jandarma Meşe ve Kayın Ağaçlarını Kesenlerin Peşinde!

Editör 2019-07-15 BALIKESİR'DEN HABERLER

Gönen İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca suç işlenmesini önlemek amacıyla icra edilen "Önleyici Kolluk Faaliyetleri" esnasında Gönen ilçesi Fındıklı mahallesi Bodur mezarlığı mevkiinde bulunan ormanlık araziden ağaç kesim ve hızar seslerinin duyulması üzerine bölgenin kontrol edilmesi amacıyla orman yoluna girildi.
Bölgeyi kontrol etmek amacıyla orman yolunda ilerlerken  yol üzerinde 10 … …. plakalı araç görülmüş ve kaçak orman emvali kesimi yapan şahıslar devriyeyi fark ederek ve aracı olay yerinde bırakarak orman içerisine doğru kaçtılar.
Bölgede yapılan incelemede; (123) adet meşe ve (72) adet kayın ağacının kesilerek sterlik odun haline getirildiği tespit edildi.
Gönen-Alaçam Orman İşletme Şefliği ile yapılan görüşmede anılan bölgede izinli orman kesimi olmadığı öğrenilmiştir. Bu durum üzerine ele geçirilen kaçak orman emvali ve olay yerinde bulunan 10 … …. plakalı  araç Gönen-Alaçam Orman İşletme Şefliği orman muhafaza memurlarına teslim edildi. Olay şüphelisi S.T. ile beraberinde bulunan şüphelileri yakalama çalışmalarına devam ediyor

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...