KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Kaçacak delik arıyor....

Kaçacak delik arıyor....

Editör 2019-12-03 SÜRMANŞET

Cezaları tek tek patlıyor…

Siyasilerin suç dosyalarını bildikleri halde vazgeçemedikleri ismin işlediği suç dosyalarına ceza yağmaya başlayınca kaderine terk edildi. Siyasi yandaşlarından beklediği siyasi desteği bulamayan Kılıç, güvenlik güçleri tarafından her yerde aranıyor.

Edremit’in efsane(!) Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ın suç dosyaları tek tek patlıyor. Avukat olan Kılıç’ın işlediği suçların dosyası o kadar birikti ki, hangi birini yatacak! Edremit’te ikinci Belediye Başkanlığı döneminde adeta suç işlemek için elinden geleni yaptığı ortaya çıkan Kılıç’ın Akın şirketleriyle olan yakınlığı suç işlemesinde en önemli etken oldu!

Memleket sevdası edebiyatı yapıp memleketten kaçacak kadar suç dosyası kabarık olan eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Güvenlik güçleri tarafından her yerde aranırken, Burhaniye ağır Ceza mahkemesinde 2013/484 nolu dosyada “görevini kötüye kullanma” suçundan da 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Mahkeme Kılıç’ın 1 yıl 8 ay TCK 51/1 maddesi gereğince Denetim altında bulundurulmasına karar verdi. Yine Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi 2017/79 nolu dosya da ise İrtikâp suçuna ilişkin rüşvet suçu oluştuğundan zincirleme suç işlediği gerekçesiyle “rüşvet almak” suçundan Cumhuriyet Savcısının verdiği mütalaa ile Cezalandırılması talep edildi. Kılıç’ın siyasi hayatını bitiren suçlar arasında firar ettiği Burhaniye 1.Ağır Ceza Mahkemesinin 2013/84 E, 2015/52 dosyasından “NİTELİKLİ ZİMMET suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün, RÜŞVET ALMAKTAN 3 yıl 4 ay, toplamda 12 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Daha önceden Hükmün açıklanmasının geriye bırakılan dosyaları da tek tek patlamaya başladı.

Kaçacak delik arayan Eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ın yakın zamanda ise “Azmettirme” iddiası ile yeni bir dosyasının açılması bekleniyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...