EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
KAYMAKAM SIRMALI, 300 KİŞİ KAPASİTELİ ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU YAPIMINI DENETLEDİ

KAYMAKAM SIRMALI, 300 KİŞİ KAPASİTELİ ORTAÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU YAPIMINI DENETLEDİ

Editör 2019-06-19 GÜNCEL HABER

 Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapımı devam etmekte olan 300 kişi kapasiteli Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdunda Kaymakam Ali Sırmalı, SYDV Müdürü Elif Çakır ile birlikte inceleme ziyaretinde bulundu.  

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Ali Sırmalı, Orta Öğretimde okuyan 3276 kız öğrenci olduğu, öğrencilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi için bir yurt yapılmasını planladıklarını, bu kapsamda hazırlanan projeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne sunduklarını, sunulan bu projenin uygun bulunduğunu,  2018 yılının Eylül ayında başlayan yurt binasının %81’inin tamamlandığını ve 2019 yılının Ağustos ayı içerisinde bitirilmesinin planlandığını ifade etti.

Kaymakam Sırmalı; “Yurdun maliyeti toplamda 10.228.240,00-TL’dir.  İlçemize kazandırmayı planladığımız yurt binası hizmete girdikten sonra ilçemizde önemli bir ihtiyaç karşılanmış olacak” dedi.

Edremit’te yapılan bu yatırımların ilçemizi Eğitim/Öğretim alanında daha da ileri götüreceğine inandığını belirten Kaymakam Sırmalı; “Yurt projemizi onaylayarak katkı sağlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...