Banner Reklamı
Kendini de Edremit’i de rezil etti!

Kendini de Edremit’i de rezil etti!

Editör 2020-02-18 SÜRMANŞET

Sahte Kimlikle Plajda gezerken yakalandı.

Eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Firar ettikten 3 ay sonra yakalandı. MHP’den ihraç edilen eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin saklanmasına yardım ettiği iddia edilen Kılıç’ı plajda gezerken Polisler yakaladı.

Fethiye’nin Foça Mahallesi’ndeki Çalış Plajı’nda tatil yaparken, Edremit’ten gönderilen paraları yerken polis ekiplerinin şüpheli hareketleri dikkatini çekti. Yapılan kimlik kontrolünde sahte kimlik taşıdığı anlaşılan Kılıç, gözaltına alındı. Fethiye Adliyesi’ne sevk edilen Kılıç, tutuklanarak Eşen T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kılıç’ın yakın zamanda hakkında tutuklama kararı veren Burhaniye’ye iade edilmesi bekleniyor.

Eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç,  zimmet, rüşvet, görevi kötüye kullanma suçlarından verilen 12 yıl 8 aylık hapis cezasının Yargıtay tarafından onamasının sonra hapse girmemek için kaçmıştı! Kılıç’ın diğer rüşvet Davasının da 20 Şubat 2020 günü Burhaniye’de karara çıkması bekleniyor. Savcılık bu dosya içinde bütün sanıklar hakkında “rüşvet” suçundan ceza verilmesini talep etmişti.

Eski Başkan Tuncay Kılıç hakkında Azmettirme iddiasıyla ilgili soruşturma ise son aşamaya geldi. Avukatlığı da sona eren Kılıç'ın Oğlu Fatih Oğuzhan Kılıç tarafından kullanılan ve Rüşvete konu olan Mercedes marka 34 KLC 24 Plakalı aracı da mahkemece el kondu.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...