10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Kırtasiye mi açacaksınız?

Kırtasiye mi açacaksınız?

misi 2023-09-13 SÜRMANŞET

Kırtasiye mi açacaksınız?

Alınan malzemelerle kırtasiye açılır!

Bu nasıl malzeme listesi?

Edremit’te özel bir okulun kırtasiye listesi “kırtasiye mi açacaksınız?” sorularını akla getirdi!

Edremit’te Özel okul eğitimi veren Özel Kariyer Akademi Eğitim Kurumları adlı okulun 3-4 yaşındaki çocukları için talep ettiği malzeme listesi dudak uçuklattı!

Yeni Öğretim yılı, bazı okulların talep edilen kırtasiye ve oyuncak malzemesiyle dikkat çekti! Küçük çocukların etkinlikleri için talep edilen malzemelerin neredeyse 3 yıllık kırtasiye ihtiyacına denk gelecek şekilde yoğunluk oluşturması velilerin tepkisini çekerek şikâyet konusu oldu. Yüksel bedellere aşırı malzeme talebinin hangi amaçla istendiği, öğrencilere aldırılan birçok malzemenin ve kitabın yıl sonuna kadar kullanılmadığı, kitapların yapraklarının bile açılmadığı halde fahiş fiyatlara alımlara zorlandığı şeklinde şikâyetlerde artışlar oldu! Yaşanan hayat pahalılığında bir çok veli özel okullardan öğrencilerini almak zorunda kaldıkları, böyle devam etmesi halinde Özel okulların öğrenci bulmakta zorluluklar çekerek kapanmak zorunda kalacaklarının da altı çizildi!

Kibarca öpüyorlar!

Özel Kariyer Akademi Eğitim Kurumları adlı okulun öğrenci velilerine gönderdiği talep yazısında, “Değerli Velimiz; 2023- 2024 Eğitim- Öğretim yılımıza ait yapmış olduğumuz anlaşmalar ve toplu alım görüşmelerimiz üzerine Oxford yabancı dil eğitim setleri, Okul Öncesi eğitim setleri ve kırtasiye malzemelerinden oluşan Yıllık kırtasiye gideri 12.700 TL olarak belirlenmiştir. İlgili firmalara toplu alım için 28.09.2023' de toplu ödeme yapılacaktın 30.09.2023 tarihinde teslim alınacaktır.

Bugün itibariyle 28.09.2023 tarihine kadar kırtasiye ödemelerini sizlerde olan okulumuzun şirket hesap numarasına açıklama kısmına öğrencimizin adı soyadı ile birlikte kırtasiye ödemesi açıklamasıyla göndermenizi rica ediyor, herhangi bir gecikme yaşanmaması ve öğrencimizin sınıfta ürünlerle ve setleriyle alakalı eksik kalmaması için hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz.” sözleri yer aldı.

Velilerden şikayetler gelmişti

Okuyucu şikayeti  olarak gelen bir mesajda, “Selam abi kolay gelsin. Eğitim öğretimde bu kadar insanları yolunacak tavuk gibi gören okul yönetimi Oktay totu ve eşi artık bıktırdı bizleri. Milli Eğitim müdürleri görmüyorlar mı durumu? Yok Oxford yayınları imis. 3-4 yaş çocuğa ne verebilirler. Okul yönetimin paylaşımı! Liste bu paylaşılmasını. 12.700 tl imiş! Paket paket yazmışlar maşallah!!!” sözleri yer aldı.

Ses Haber ekibi öğrencilerden istenen malzemelerin fiyatlarını araştırdı!

Edremit Kırtasiye piyasasından yapılan araştırmalar bakın, istenen malzemeler hangi fiyatlara satılıyor?

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

 

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...