10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
MAL VARLIKLARI İNCELENSİN!

MAL VARLIKLARI İNCELENSİN!

misi 2024-05-08 SÜRMANŞET

MAL VARLIKLARI İNCELENSİN!

Edremit’in meşhur İmar Baronları, Baronesleri yani vurguncuları(!) “az zamanda çok büyük işler” yaptıkları için servetlerine servet katmışlar! Milyonluk yatlar için fuar gezmeye bile başlamışlar!
Zeytinlik ve Tarla sahiplerine “Yerinizi İmara açacağız” vaadiyle, zaten Büyükşehir’in 1/100.000 ve 1/5000’lik İmar revizyon planlamalarında imara açılacak yerleri pazarlayan şebeke, az zaman içinde milyonlarca liralık bir servetin ve gayrimenkulün sahibi olduğu ileri sürüldü. Mal varlıklarında ciddi bir artış sağlayan İmar Rant Vurguncuları, lüks içince yaşayıp, son model araçlara binmeye başlaması dikkatlerden kaçmadı!

VATANDAŞ KENDİ YERİ İÇİN BORÇLANDIRILDI!

Büyükşehir’in adını kullanmış

Balıkesir, Edremit ve çevresinde İmar Vurgunculuğuna soyunan ve liderliğini Aylin Kahraman adlı emlak Boroniçesinin yaptığı şebekenin, Kamu kurumlarından iş birliği için tamamen duygusal(!) ilişkiler kurarak iş takipçiliği yaptıkları ve siyasi kimlikli elemanları ile de İmar Revizyon planlarına ulaştıkları iddia ediliyor! İlçe Belediyelerin de ekibe dahil ettikleri kişiler sayesinde de imar yoğunluklarını %100 artış sağladıkları ve ilave kat artışlarıyla milyonlarca lira haksız kazanç elde ettikleri belirtiliyor! İmar beklentisi olan vatandaşları bulan şebeke elamanları vatandaşları borçlandırıp, ellerin senet alıp, noterden protokol ve sözleşme yaparak işlerini garantiye alarak sözde danışmanlık yapacak gibi evrak düzenledikleri ve ava çıktıkları iddia ediliyor!

MASAK RAPORU HERŞEYİ ÇÖZER!

İmar vurguncuları dosyasında nerdeyse yok yok! her şeyi planlı bir şekilde organize eden Emlak Baroniçesi Aylin Kahraman, kendisi olduğu kadar çevrisindekileri de servet sahibi yapmış! Bazı Siyasi partilerden destek almak için ziyaretler de yapıldığı ancak beklenen desteğin gelmediği de anlaşıldı(!) MASAK tarafından yapılacak bir inceleme ile daha önce Karapara’dan Ağır Ceza da yargılanan ve yakın çevresine mal kaçıran Hakan Çelik gibi tespiti yapılan para ve mal trafiğinin ortaya çıkması ve yakın çevrelerinden kimlerin üzerine mal kaçırdıklarının belirlenmesi bekleniyor. Rapor çerçevesinde para, gayrimenkul, araç gibi değerlerin nasıl el değiştirmiş gibi gösterilerek aklanmaya çalışıldığı anlaşılıyor. Belediyelerden alınacak yoğunluk ve kat artışlarının nerelerde uygulandığı ve el değiştiren arsa satışlarından kimlerin yol bulduğu gibi gerçeklerin rapora yansıması bekleniyor.

Özel haber: Doğan Doğan/Edremit

#imarvurguncuları #edremit #rant #aylinkahraman #imaroyunları #katartışları #yoğunlukartışları #büyükşehirbelediyesi #edremitbelediyesi #balıkesirkom #içişleribakanlığı #adaletbakanlığı #balıkesirvaliliği #egm

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...