10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
ÖDÜLLÜ FİLMİN TÜRKİYE GALASI ALTIEYLÜL’DE

ÖDÜLLÜ FİLMİN TÜRKİYE GALASI ALTIEYLÜL’DE

misi 2022-03-14 POLİTİKA

ÖDÜLLÜ FİLMİN TÜRKİYE GALASI ALTIEYLÜL’DE

Altıeylül Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi, yönetmenliğini ve senaristliğini Barış Demirkaya’nın yaptığı Lost Lifes(Kaybolan Hayatlar) isimli uzun metrajlı filmin Türkiye galasına ev sahipliği yaptı.

SİNEMASEVERLER BAŞKAN AVCI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Altıeylül Belediyesi düzenlediği Uluslararası Altıeylül Tülütabak Tiyatro Festivali’nin hemen ardından yine uluslararası arenada çeşitli ödüllere layık görülen Lost Lifes(Kaybolan Hayatlar) isimli uzun metrajlı filmin Türkiye galasına ev sahipliği yaparak bir başarıya daha imza attı. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde gerçekleşen filmin galasına katılan sinemaseverler, uluslararası mecrada ödüller almış bir filmi Altıeylül’de izlemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek düzenlemiş oldukları kültür-sanat etkinliklerinden dolayı da Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya teşekkürlerini ilettiler.

 

ULUSLARARASI ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLDÜ

 

Yönetmen ve senarist Barış Demirkaya’nın ilk uzun metrajlı filmi olan Lost Lifes(Kaybolan Hayatlar) INFF 2021 İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali uzun Metraj Ödülü; Londra 2021 ABBEY Uluslararası Film Festivali Mansiyon Ödülü, Arjantin 2021 PIFF Uluslararası Film Festivali Mansiyon Ödülü; CAMIFF 2021 Uluslararası Film Festivali Finalist ve Dünya Prömiyeri; 9. Antakya Uluslararası Film Festivali Gösterim Seçkisi ve Türkiye Prömiyeri ve INFF 2021 İstanbul Uluslararası Nartugan Film Festivali’nde Finalist olarak çeşitli ödüllere layık görüldü. Son olarak da Altıeylül Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde Türkiye galasını düzenleyerek sinemaseverlerin huzuruna çıktı. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde gerçekleşen galanın ardından konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Altıeylül’ümüzde uzun zamandır devam eden kültür-sanat etkinliklerimiz ile şehrimizi ülke içinde ve ülke dışında temsil etmeye çalışıyoruz. Düzenlemiş olduğumuz Uluslararası Altıeylül Tülütabak Tiyatro Festivali bunun en büyük örneğidir. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’mizde de bugün yine uluslararası alanda başarılara imza atmış ve uzun metrajlı bir film olan Kaybolan Hayatlar’ın Türkiye galasını gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Yönetmen ve senarist Barış Demirkaya kardeşimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...