Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
Pislik ortadan kalktı…

Pislik ortadan kalktı…

Editör 2021-02-04 SÜRMANŞET

Büyükşehir’e geçti çevresel kirlilik bitti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ilk hamlesini yaptı. Yıllardır atıl durumda bulunan sazlık ve sinek yuvalama merkezi olan 379 dönümlük arazi temizlendi.

Milli emlak müdürlüğünün hazineye aktardığı 379 dönümlük devasa araziyi Büyükşehir kurtardı. Bölgedeki vatandaşların yıllardır çevresel şikayetleri de son bulacak. İlk olarak sazlıkları temizleyen ekipler, Altınkum eski Turban tesisleri karşısındaki alanın elini-yüzünü açmış oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz’ın çabalarıyla hazineye devir olan arazi, yatırım programına alındı. “Rezerv Yapı Alanı'' olarak bedelsiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tapu devri yapılmıştı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis’inin 2020 Yılı, Şubat Ayı olağan meclisinde, Altınkum Mahalle sınırları içerisinde yer alan, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, 379.811,61m2 yüzölçümlü parselin, ''Rezerv Yapı Alanı'' olarak bedelsiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tapu devri oy birliğiyle vermesinden sonra Büyükşehir hizmetlerine ve Akçay Altınkum bölgesine yeni yatırımlar için sezon gelmeden çalışmalar hızlandırıldı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...