10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
POLİSLER AÇIĞA ALINDI!

POLİSLER AÇIĞA ALINDI!

misi 2023-10-27 SÜRMANŞET

POLİSLER AÇIĞA ALINDI!

TORPİL İDDİALARI POLİSLERİN BAŞINI YAKTI!

Mahkemesi olan kişiyi bulamadık diyerek yakalama kararı çıkartılmasına neden olan Polisler açığa alındı. Burhaniye’de geçtiğimiz aylarda silahlı saldırı sonrasında yaralanan ve evinde raporlu olarak yatan Çağatay Hatunoğlu’nun bir dava nedeniyle zorla getirme kararı olduğu gerekçesiyle Mahkemeye götürmekle görevli olan Polis Memurlarının, sözde aramış gibi yaparak “adresinde ve iş yerinde bulunamamıştır” yazısı yazarak mahkemeye sunmaları sonucu çıkartılan yakaları kararın yapılan itiraz üzerine kaldırıldı. Ancak, Burhaniye’de Polis Dernek Başkanlığı yapan Nuri Yağcı adlı kişiyle ilgili olan davalardan dolayı Polislerin “torpil” yaptıkları ve Dernek başkanını korumak adına böyle bir işlem yaptıkları iddiasıyla İç İşleri Bakanlığı ve Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulunuldu. Yapılan inceleme sonrası ihmali görülen 1 kadın Polis ve Komiser F.G adlı memurlar açığa alındığı ileri sürüldü.

Polis Dernek Başkanı şikâyet edilmişti!

Burhaniye’ye yeni atanan Emniyet Müdürünün, Polis Dernek Başkanı Nuri Yağcı hakkında birçok şikâyet azmettirme şüphelisi ile nasıl çalışacağı merak ediliyor!

Burhaniye’de uzun zamandır Polis Derneği Başkanlığını yapan Nuri Yağcı’nın, İzmir’de nitelikli dolandırıcılık, resmî belgede sahtecilik suçu, Gümrük Bakanlığını çift dekont düzenlemek suretiyle dolandırıcılık iddiaları nedeniyle yargılandığı ileri sürüldü. Burhaniye Ören Karakaş otelde geçmiş dönem misafir ettikleri bazı üst düzey bürokratlar sayesinde, hak etmediği halde Silah ruhsatı alarak çevresine kendisini Polis olarak tanıttığı iddiaları da yeniden gündeme geldi. Burhaniye’de Silahlı yaralama olayına karılan ve Halen Burhaniye Cezaevinde tutuklu bulunan Hüsnü Güçlü’nün aynı zamanda patronu olan Nuri Yağcı ve eşi Demet Karakaş (Yağcı), kardeşi Hale Karakaş’ın adının geçtiği azmettirme iddialarıyla ilgili olarak haklarında Burhaniye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Burhaniye’de Silahla vurulan ve 3 kurşunla yaralanan Çağatay Hatunoğlu’nun aldığı tehditlerin devam etmesi üzerine yeniden suç duyurusunda bulunduğu da gelen bilgiler arasında yer adlı.

#ayvalık #edremit #burhaniye #gömeç #karaağaçköyü #balıkesir #polis #izmir #balıkesir @egm @içişleribakanlığı @adaletbakanlığı

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...