EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
RİSK ALDILAR..!

RİSK ALDILAR..!

Editör 2019-11-12 SÜRMANŞET

Edremit’te 3 aydır çözülemeyen ve yüzlerce öğrenci ile ailelerinin perişan olmasına neden olanlar Zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkmak için çabalarken, Edremit Belediyesinden Başkan ve yardımcısı risk alarak sorunu çözdüler. Aylardır çile çeken aileler Başkanlara teşekkür ettiler.

Birileri de ucuz edebiyat yaparak topu taça atıp, sosyal medya üzerinden algı yaratmaya ve ucuz yorumlarla kendilerini avutmaya çalıştılar!

Önce insan...

Paraya olan tutkuları ve mal varlıklarıyla dikkat çeken müteahhitler vatandaşı mağdur edince devreye Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve İmardan sorumlu Başkan yardımcısı Tümdeniz Çelebi girdi. Sayıştay denetçilerinin “kamu binalarından yasal harç almalısınız. Aksi halde sorumlularına zimmet çıkar” tenkidine rağmen risk alarak ruhsatları harçsız olarak onayladılar. Belediye personeline de zimmet çıkmasın diye yasal sorumlulukları da imzaladıkları beyannameler ile üstlendiler. Olası zimmet bedellerini ceplerinden karşılamayı taahhüt eden başkanların bu tutumları sayesinde okulların açılacağı müjdesi verildi. Yaşanan gelişmeler üzerine okulumuzu isteriz diyerek eylem yapan öğrenciler başkan amcalarına teşekkür ettiler.

Okullar kaçak yapı çıktı!

Edremit Naim Süleymanoğlu ve Altınoluk Zahir Eroğlu ilköğretim okullarının ihalesini alan müteahhitler milyonlarca lira ihale bedelini devletten alan firmaların okul binalarına ruhsat almayan başladıkları öğrenildi. İmar kanununa göre “kaçak yapı” olarak kayıtlara giren binalar için, yasal harçların bir kısmından muaf olan kamu binaları için yapı kullanma ruhsatı alınması zorunlu. Ancak ihaleyi alan firmaların daha fazla rant için bu bedeli ödemek yerine “Belediyeler karşılasın” düşüncesiyle inat etmeleri 3 aydır küçük öğrencileri okullarından etti! Eğitim öğretim yılına yetişmesi şartı ile 3.627.843,00 TL bedelle ihale edilen Naim Süleymanoğlu ilkokulu ve 3.614.340,00 TL bedelle ihale edilen Zahit Eroğlu İlkokulu 24 bin liralık harçları ödenmediği için açılamadı.

Ses Haber ekibine teşekkür yağıyor

Edremit’te 3 aydır kanayan yarayı 1 günde çözüm noktasına yaptığı haberler ile taşıyan ve duyarlı yöneticiler sayesinde öğrenciler ile velilerinin yüzlerini güldüren bölgenin en güçlü haber ekibine teşekkür mesajları yağıyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...