10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
ŞİRİN BABA! ŞİMDİ NE OLACAK?

ŞİRİN BABA! ŞİMDİ NE OLACAK?

misi 2022-03-23 YAZARLAR

ŞİRİN BABA!

ŞİMDİ NE OLACAK?

Gömeç’in sevimli, sempatik başkanı “Şirin Baba” Mehmet İrem Himam, Gömeç Belediyesinde yaşanan Rüşvet iddiaları yüzünden oldukça üzgün olduğu bilgileri geliyor!

Gömeç’te Şirin Baba ve Şirinleri, çiftliklerinde oynarken Gargamel’in yaramazlıkları almış başını gidiyor! Avrupa kültürü almış olan Şirin Baba misali Başkanım Mehmet beye, Belediye Başkanlığı ağır geldi! İşleri ne güzel yolunda gidiyordu. Sempatik kişiliğiyle sevilip, sayılıyordu Şirin Baba!

Sen gel Şirin köye Belediye Başkanı ol, bütün sevimliliğini yitir! Uğraştığın adamlara bak! Sanırım derin bir pişmanlık duygusu içinde “Ben bu siyasete neden bulaştım” diyerek dizlerini dövüyordur! Zira; Kurtlar sofrasında kendisi kuzu olur! Sanıyorum ki Başkanım çaresiz bir şekilde Gargamel’in yaramazlıklarını CHP’nin “Aman Gargamel’i harcamayın! sahip çıkın! AK Partiye malzeme vermeyin!” tenkitleriyle olayları örtbas çekmeye çalışıyordur! Zor başkanım zor, Mızrak çuvala sığmaz olmuş! Bunlar daha buzdağının görünen yüzü! Gargamel Şirin Babayı bozuk para gibi harcamış! Bir değil, iki değil, üç değil! Bu kaçıncı? Gargamel, şirin Gömeç’i avcunun içine almış, yanında kötü kedisi azman gibi bazı Zabıtalarına kötü roller vermiş! Aba altından sopa gösterin misali! Sopayı gören, Gargamel’e koşmuş! Gargamel’de şirinleri meze yapmış, güzelim köyün başına bela olmuş! Şimdiler de bu Gargabel’in ve Azman kedilerinin baskı ve yaptırımlarıyla mağdur olanlar, Devletin Güvenilir kanatları altına alınmışlar. Sıra Gargamel’in talimatıyla azman kedilerinin ürküttüğü, köşeye sıkıştırdığı şirinlerin derdini dinlemeye gelmiş! Bakalım bu masaldan nasıl bir sonuç çıkacak? Sanırım olan Şirin Baba’ya olacak! Avrupa kültürü almış, medeni bir insan! Her ne kadar Şirinler köyünde onu ciddiye alan, Başkan gibi gören pek olmasa da, dürüst adam, istifa edip köşesine çekilebilir! Dedim ya medeni adam diye! Bizim Gargamel’e gelince terki diyar etmesi bekleniyor ama bu makamları terk etmek zordur! Sokağa nasıl çıkacak bilinmez ama İSTİFA’da bir demokratik mekanizmadır! Anlayana…

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...