10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Tarihi binalar boş bekliyor!

Tarihi binalar boş bekliyor!

misi 2024-06-01 SÜRMANŞET

Tarihi binalar boş bekliyor!

Edremit tarihi binalarını kullanamıyor! Edremit’te son olarak geçtiğimiz aylarda boşalan tarihi hizmet binası aylardır boş boş bekliyor! Devlet imkanlarıyla restorasyonları yapılan binalar kaderine terk edilirken, eski Kaymakamlık binasının yıpranmaya başlamadan kamusal bir hizmete tahsis edilmesi bekleniyor! Aylardır kaderine terk edilmiş gibi sahipsiz bekleyen tarihi bina için karar verilmesi ve kamuoyuyla paylaşılması isteniyor.

Daha öncede eski tarihi özel idare binası kaderine terk edilmişti. Devlet imkanlarıyla tadilat yapılan ancak Büyükşehir yasası ile faaliyetine son verilen tarihi Edremit Özel idare binası da yıllardır çürümeye terk edildi. Birçok kamu kurumu kiralarda yer bulamazken, devletin elindeki kamu binaları ise yapılan onca masraf sonrası, ne yapılacağının bilinmemesi, kamuya faydalı bir kuruma tahsis edilememesinin bedelini ödüyor! Bir dönemde eski Tarihi Halk Eğitim binası aylarda boş kalarak hizmet dışı bırakılmıştı!

Özel Haber: Doğan Doğan/ Edremit

#edremit #tarihinesahipçık #tarihibinalarçürüyor #balıkesir #edremitkaymakamlığı #edremitözelidarebinası #edremithalkeğitim #edremittarihibinalar
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...