10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
TECO KANATLANMIŞ UÇUYOR!

TECO KANATLANMIŞ UÇUYOR!

misi 2024-06-12 SÜRMANŞET

TECO KANATLANMIŞ UÇUYOR!

260 milyonluk Yat, 26 milyonluk Maserati sizin mi?

Devlet Vergi alacağım diye çırpınıyor, TECO Kanatlı araçlarla uçuşa geçmiş, milyonluk yatlarla keyif sürdüğü ileri sürülüyor!

Aliağa’da Devletin vergisine göz dikenler, kurdukları yapıyla milyonlarca liralık naylon fatura ile vurgun yapıldığı iddialarını araştıran haber ekibimiz, Milyonlarca liralık sahte faturaya ulaştı! Birçok firmanın, şirketin de bu sahte faturalardan alarak Devlete vergi ödememek için masraftan düştüğü, KDV iadesinden faydalandığı ortaya çıktı!

Yaşanan Akaryakıt vurgunu iddiasıyla gündeme gelen TECO Akaryakıt’ın yıllardır Aliağa’da kurduğu saltanat ve dokunulmamazlık sayesinde gemisini yüzdürdüğü, Sosyal projelerde yer alarak toplumsa saygın bir yer edinmiş gibi algı yarattıkları ve perde arkasından oluşturdukları yapıyla kısa zamanda milyonlarca liralık büyük bir servete hükmettiği iddia edildi. Aliağa’da kurdukları imparatorluk sayesinde Kamu kurumlarında at koşturdukları

NAKİT PARA TRAFİĞİNİ YÖNETİYOR(MU)?

Akaryakıt vurgunundan gelen milyonlarca lirayı aklamak adına, özel bir ekip oluşturarak şehir şehir gezerek kendi hesaplarına farkı şirketlerden geliyormuş gibi milyonlarca liralık para transferi yaptıkları ve araç içindeki ekibin yaklaşık 10 milyon lira ile il il dolaştığı iddia ediliyor! Böylece Hayali akaryakıt ve naylon fatura işlerini “aklama” eylemi yaptıkları H.Y adlı en güvendiği adamının bu işlerde öncü olduğu hatırlatıldı!

YATLAR VE ARAÇLAR SİZİN Mİ?

Aliağa’da Milyonluk vurgun sonrası “Karakapa aklama” konusunda uzman olduğu iddia edilen Sarp Yalçınkaya ve kardeşinin İstanbul’da bir galeride lüks yatlar ve araçlar ile naylon faturadan gelen paraları yasallaştırma işlemleri yaptığı iddia edildi. Yapılan araştırma da İstanbul’da o galeri bulundu ve sergilenen araçların piyasa değerinin yaklaşık 400 milyon lirayı bulduğu ileri sürüldü. Galeride satışa sunulan araçlara şöyle bir göz atalım, “2011 Sunseeker yat 260 milyon, 2010 Numarine yat 30.7 milyon Maserati 26 milyon, 2019 Mercedes G63 15,5 milyon, 2023 Porsche 12.5 milyon, 2020 Porsche 5,7 milyon, 2023 BMW 5.4 milyon, 2023 Porsche 6.3 milyon, 2022 AUDİ 7.9 milyon, 2022 Volvo 5,6 milyon, 2023 AUDİ 10,4 milyon, 2020 Mercedes 8.9 milyon, 2017 Range Rover 7.0 milyon” gibi rakamlarla satışa sunulmuş olduğu görüldü.  

ÖZEL HABER

#Teco #Sarpyalçınkaya#kayahanyalçınkaya #komisyon #Akaryakıt #puis #Vdk #içişleribakanlığı #Naylonfatura #Masak #Epdk #Petrol #Enerji #Karapara #Tefecilik #Borsa #naylonfatura #parakaçırma #esproup #eroldemirbaş #masak #kom #adaletbakanlığı #aliağa #adalettecelliedecek #devletitokatlamışlar #Geliridaresibaşkanlığı #Puis #Epgis #Tabgis #Vdk #Petrol #komisyon #maliyebakanlığı #izmir #menemen #manisa #balıkesir #aliağakaymakamlığı #aliğabelediyebaşkanlığı #aliğaticaretodası #aliağasanayiodası #aliağaspor

 

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...