10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
“Tehlike geliyorum” diyor…

“Tehlike geliyorum” diyor…

misi 2024-05-09 SÜRMANŞET

“Tehlike geliyorum” diyor….

Kaş yapalım derken göz çıkartmayın!

Edremit’in Hacıaslanlar köyü Havran Kozcağız bölge sınırlarında terk edilen Bakır Madeninin toprak havuzunda oluşturulan gedik bölgeyi “Heyelan tehlikesiyle” karşı karşıya getiriyor!
Edremit Tarıma Dayalı Sera Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Tesisleri Yapım işlerine ait sözleşme Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ile Teori Mekanik Mühendislik Enerji Otomasyon İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında imzalandı. Atılan imzalardan sonra bölgenin dolgu çalışmaları için Altınkum Hamdi Türe köprüsü yanından Çıkrıkçı ovasına doğru dolgu çalışmaları başlatıldı!

ATIK HAVUZUN DA GEDİK AÇILIYOR!

Edremit’in Hacıaslanlar ve Çamcı köyleri Havran Kozcağız köyleri arasında geçtiğimiz yıllarda Özdoğu şirketinin işletilip, çevreye zarar vermesin diye oluşturulan atık havuzlarından hafriyat alınmaya başlaması yeni bir tehlikenin habercisi olduğu iddia edildi. Özdoğu İnşaat ve Ticaret Limited Şirketine ait 200709824 ruhsat numaralı sahada daha önceden bütün tepkilere rağmen bakır madenciliği yapılıp günümüzde o maden ocağı terk edilmiş durumda bırakılmıştı. Çevreye zarar vermemesi için maden sahasında çevreye zarar vermesinde diye oluşturulan Atık havuzları yerinde duruyor. Teori Mekanik Mühendislik tarafından Edremit Tarıma Dayalı Sera Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Tesisleri için başlatılan dolgu çalışmaları için izinsiz yan duvarlardan gedik açılarak toprak alınmaya başladığı ve tehlike çanlarının çalmaya başladığı iddia edildi.

ÇALIŞMALARI DURDURUN!

Bölgede yapılan incelemede, Bakır madeni atık havuzlarının yan duvarları olan şevlerde izinsiz ve kaçak olarak kazı çalışması yapıldığı ve bu işi Yapan firmanın Altınkum Çıkrıkçı ovasında yapılacak olan tarım OSB’nin ihalesini alan teori mühendisliğin yaptığı öğrenildi. Bedavadan toprak dolgusu alan firmanın yarattığı tehlike büyümeden çalışmaların durdurulması istendi.
Atık havuzunun bulunduğu alanda yapılan Fotoğraf ve Videolarda da görüldüğü üzere eski maden sahasında genel şev açıları bozularak, yapılan kazılar nedeniyle mevcut atık havuzlarının şev duyarlılığı bozulduğu, Tıpkı Erzincan’da geçtiğimiz aylarda meydana gelen atık havuzlarının patlaması gibi felaketin aynısına neden olacak olan bu çalışmanın çok acil olarak durdurulması gerektiği önemle belirtildi.

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

#özdoğuşirketi #bakımadeni #edremirtarımsalosb #edremit #çıkrıkçı #heyelantehlikesi #balıkesir #madensahası #balıkesirvaliliği #çevrekoruma #tarımbakanlığı #edremitkaymakamlığı #balıkesirvaliliği #balıkesirbüyükşehir
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...